• (Kullanılmamış olma şartı; ElementAHBS yazılımı için, rutin kullanım yapılabilir, veri kaydedilebilir, veri silinebilir. Ancak girişi yapılmış verilerin T.C. Sağlık Bakanlığı – MEDULA gibi dış ortam sunucularına gönderilmemiş olması gerekmektedir. Verilerin dış ortam sunucularına gönderilmesi ile 14 günlük cayma süresi bitmemiş dahi olsa yazılımın kullanılmasına MÜŞTERİ tarafından onay verilmiş sayılır ve cayma hakkı kullanılamaz.)
  • Bu hakkın kullanılması halinde, Muhasebe Biriminin incelemesi sonucu bildirimi takip eden 30 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.
  • MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ (MADDE 15 (1) (ğ)): “Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.” sebebiyle yazılım ürünlerinde cayma hakkı kullanılamaz.
  • Molekül Teknoloji Ürünleri yazılımları elektronik ortamda ALICI’ya teslim edilen bir hizmet/yazılım olduğu ve yazılıma bir kez sahip olduktan sonra yazılımın kopyasını bilgimiz dışında saklayabilecekleri için cayma hakkının kullanılması mümkün değildir.
  • Yazılım satışı yaptığımız tüm müşterilerimiz yukarıda belirtilen şartları peşinen kabul etmiş sayılır. Yazılım kurulumu yapılmadan önce tüm müşterilerimiz sitemizdeki ilgili linkleri takip ederek veya çağrı merkezimizle görüşerek veya çözüm ortaklarımızla görüşerek veya yazılımın ücretsiz versiyonuna ulaşarak sistemi tüm özellikleri ile birlikte inceleyebilir ayrıca her türlü satış öncesi soruları için firmamız ile iletişime geçebilirler.
  • İlk 1 ay ücretsiz kullanım hakkı, ilk defa ElementAHBS kullanacak birim ve ilk defa kullanacak hekim için 1 sefer geçerlidir. Bulunduğunuz “Aile Hekimliği Birimi” için ücretsiz kullanım hakkı olup olmadığı bilgisini Muhasebe Birimimizden öğrenebilirsiniz.
  • Ücretsiz kullanım sonrasında şayet kullanıma devam edilmesi kararlaştırılmışsa yazılım ücretinin ödemesi yapılarak kullanım başlatılabilir. Bu durumda yazılım zaten 14 günlük cayma süresi öncesinde teslim edilmiş olacağı için veya daha öncesinde satın alınmış, kullanılmış, kullanım süresi bitmiş yazılımın kullanım süresinin ödeme yapılarak uzatılması durumunda cayma hakkı kullanılamaz.