window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-76516139-1');
Yeni KPS Sistemi ve Program Üzerinde Kullanımı Hakkında2018-12-17T13:02:03+00:00

Yeni KPS Sistemi ve Program Üzerinde Kullanımı Hakkında

Bu duyuruda Kimlik Paylaşım Sistemi V2.0 için gerekli olan kullanıcı oluşturma ve program içerisinde yapılması gereken işlemler anlatılmaktadır.

(KPS V2 geçiş sürecinde İzmir İli Pilot Bölge olup 1 Eylül 2018 tarihinden itibaren bu sistem İzmir İlinde kullanıma girecek ve testlerin tamamlanmasından sonra tüm İllerde geçerli olacaktır.)
(Kasım 2018 için şu anda Ankara ve İstanbul illerinde testler ve canlı ortam başlamıştır.)

 

Öncelikle Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan kullanıcı oluşturma kılavuzuna aşağıdaki linkten ulaşarak gerekli direktifleri izleyip kullanıcınızı oluşturmanız gerekmektedir;

Kimlik Paylaşım Sistemi Versiyon 2 Klavuzu

ElementAHBS versiyonunun 1.5.3.4 ve üzeri olması gerekmektedir ve aşağıda ekran görüntüsü mevcut olan parametrenin Evet seçili olması gerekmektedir.
İlgili parametreye Ayarlar -> Parametreler’den arama satırına KİMLİK yazarak ulaşabilirsiniz.

Kılavuzda anlatılan şekilde belirlemiş olduğunuz şifreyi başkaları ile paylaşmamanız ve güvenli bir yerde saklayarak kaybetmemeniz gerekmektedir. İlgili şifrenin program üzerinden 8 saatte bir defa olmak üzere sizden girişi istenecektir. Bu şifrenin program üzerinde herhangi bir yere kaydı söz konusu değildir.

1- Aşağıdaki ilk görselde ilk sorgulamanızda şifreyi giriş yapabileceğiniz bir ekran gelecek ve işlem başarılı olunca 8 saatlik sürecin başlayacağı Token alınmış olacaktır. (Sağ altta kırmızı puantaj ile görünen kısım henüz şifre girişi yapıp token almadığınızı ve 8 saatlik sürecin başlamadığını gösterir.)

2- İkinci görselde işlemin başarılı olması durumunda 8 saatlik sürecin başladığı ve takip edilebileceği durum bildirimi sağ altta yeşil puantajlı bilgi satırında görüntülenir.

Şimdi Deneyin

ElementAHBS Kolay, Hızlı ve Güvenilir Aile Hekimliği yazılımıdır…

Şimdi Deneyin
Size daha iyi bir web sitesi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Gizlilik Politikamıza göz atabilirsiniz... Gizlilik Politikası Tamam

Gizlilik Politikası

Size ait kişisel verilerin korunması, bizim için oldukça önemlidir. Web sitesini ve/veya mobil uygulamaları (bundan böyle “Web Sitesi” olarak anılacaktır) ziyaret ederken rahat hissetmenizi istiyoruz. Kişisel verileri işlerken en büyük endişemiz, gizliliğinizin korunmasıdır. Bu konuyu tüm ticari faaliyetlerimizde oldukça yakından takip ediyoruz. Kişisel bilgilerin korunmasına yönelik sorumluluklarımızın çok ciddi olduğunu biliyoruz. Kişisel gizliliğinize saygı duyuyoruz. Bu Gizlilik Politikası‘nda siz Web Sitesi’ne eriştiğinizde ve/veya siteyi kullandığınızda sizden veya sizin hakkınızda topladığımız bilgilerin kullanımı, saklanması ve ifşasına yönelik uygulamalarımız açıklanmaktadır. Web Sitesinikullanarak Kullanım Şartları‘nı kabul etmiş olursunuz. Ayrıca, çevrimiçi deneyiminizi geliştirmek amacıyla tanımlama bilgilerini ve IP adreslerini saklayıp bunlara erişebileceğimizi ve Web Sitesi ile ilgili kullanım verilerini toplamak için diğer yöntemleri kullanabileceğimizi kabul ediyorsunuz. Bu Gizlilik Politikası’nı dilediğimiz zaman önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme hakkını saklı tutarız. Web Sitesi‘nde yapılan değişiklikleri yayınlamayabiliriz, bu nedenle lütfen Gizlilik Politikamızın en son sürümünü düzenli olarak inceleyin. Kimlik bilgilerinizde değişiklik olursa veya artık hizmetimizi kullanmak istemezseniz bize sağlamış olduğunuz kişisel bilgilerinizi düzeltme veya güncelleme olanağı sunduğumuzu lütfen unutmayın. Web Sitesi‘nde diğer web sitelerinin bağlantıları bulunabilir. Bizim tarafımızdan yönetilmeyen web sitelerinin gizlilik uygulamalarından sorumlu olmadığımızı lütfen unutmayın. Kimlik bilgilerini toplayan herhangi bir web sitesinin ve tüm web sitelerinin gizlilik beyanlarını okumanızı tavsiye ederiz. Bu gizlilik bildirimi sadece Web Sitesitarafından toplanan bilgiler için geçerlidir. Başka sorunuz veya yorumunuz varsa İletişim sayfasından bizimle iletişime geçin.