ÖNEMLİ : Sivas hekimlerimizin dikkatine;

Bölgenizde bulunan Melis Laboratuvar sisteminde işlemler canlı olarak anlık T.C. Sağlık Bakanlığı Melis Laboratuvar sistemine gönderilmektedir. Gönderim sonrasında Melis Kayıt Numarası ve basılması gereken barkodlar ElementAHBS içerisine gelmekte ve basılacak barkodlar gösterilmektedir.

Tetkik istemini gönderip, eşleştirmeler yapılıp, barkodlar basılıp, barkodlar tüpe yapıştırıldığında tüm süreç bitmiş olur.

Eğer bu işlem bittikten sonra tekrar istemleri iptal eder, istem ekler veya istem çıkartırsanız tüm süreç en başa döner ve sistem yeni istemleri, yeni barkodlarla çalışmaya başlar.

Bu durumda ekranda görünen yeni barkodları tekrar basarak tüplerin üstüne yapıştırılması gerekir. Aksi durumda tüplerin üstünde eski barkod, Melis sisteminde yeni barkod kayıtlı olacağı için Laboratuvar kanları çalışamayacaktır.
Mağduriyet yaşanmaması için ya ilk seferde istenecek tüm istemler seçilerek sonrasında istem ekleme veya çıkartma yapılmamalı, istem ekleme veya çıkartma yapılacaksa kesinlikle son çıkan barkodların ilgili hastanın tüpüne kesinlikle yapıştırılmalıdır.

Şimdi Deneyin

ElementAHBS Kolay, Hızlı ve Güvenilir Aile Hekimliği yazılımıdır…

Şimdi Deneyin