GÜNCELLEME – 23.04.2020

1- “Performans F10 -> Özellikli İzlemler -> USS Özellikli Kişi Listesi -> Bilgileri Getir” bu yolu takip ederek izlem yapmanız gereken güncel kişi listenize erişebilirsiniz. Yapılan özellikli izlemler yeşil renkte görünecektir.

2- “Performans F10 -> Özellikli İzlemler -> USS Yapılan Özellikli Listesi -> Bilgileri Getir” bu yolu takip ederek yaptığınız ve USS’de görünen izlem listenize erişebilirsiniz. Bu işlemde günlük sorgulama limiti “7” tanedir. Getirilen özellikli izlemler programa kayıt edilir.

Lütfen Ayarlar -> Sistem Araçları -> Programı Güncelle diyerek güncelleme yapınız.

GÜNCELLEME – 21.04.2020

Özellikli izlemlerde 32. izleme kadar izlem sırası eklendi. Bu izlemler için takvim oluşmamaktadır, bakanlıktan geldiği süre içerisinde sıra ile giriş yapılması gerekmektedir. 

Not: İzlem sırası gelmiyorsa lütfen Ayarlar -> Sistem Araçları -> Programı Güncelle diyerek güncelleme yapınız.

Özellikli izlem ile ilgili yapılan değişiklikler
Pozitif ve temaslı olan vakalarda 14 gün kuralı kaldırıldı, buna göre izlenecek olan kişi 14 günü tamamlamış olsa bile USS servislerinden kişi bilgisi geldiği süre boyunca bu kişiler izlenmeye devam edilecek, program tarafından kaçıncı izlem bilgisi 1 olarak ayarlanacaktır, bu kişilerin izlemleri iş planında “Özellikli izlem devam (15.Gün)” şeklinde gün bilgisi ile yazılacaktır.

Hasta vaka durumu sorgulama,
USS den eklenen yeni servise göre program ASM ye gelen her hastanın Vaka temaslı mı yada Riskli bir hasta olup olmadığını servisten sorgular ve bu hasta riskli ise karşınıza aşağıdaki gibi bir uyarı ekranı açar. Bu ekrana göre bu hastanın Covid-19 vaka temas durumu yada hasta olma durumu vardır anlamına geliyor.

Şimdi Deneyin

ElementAHBS Kolay, Hızlı ve Güvenilir Aile Hekimliği yazılımıdır…

Şimdi Deneyin