ÖNEMLİ DUYURU :
İstanbul ilinde Aile Hekimlerine, T.C. Sağlık Bakanlığı MELİS Sistemi’nden gönderilmiş gibi gösterilerek Aile Hekimlerinin Kişisel Bilgilerinin ele geçirilmeye çalışılmakta olduğu T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından tespit edilmiştir.

T.C. Sağlık Bakanlığı MELİS biriminden gelen bilgiye göre, herhangi bir SMS sistemlerinin bulunmadığı bildirilmiştir. Ayrıca konuyla alakalı tüm süreç T.C. Sağlık Bakanlığı MELİS tarafından incelenmekte ve takip edilmektedir.

Bu sebeple MELİS sisteminden gelmiş gibi gösterilen hiçbir SMSe itibar edilmemesi, gelen linklere tıklanmaması, https://melis.saglik.gov.tr haricinde hiçbir ekrana bilgilerinizin girilmemesi gerekmektedir.

Şayet tarafınıza bu şekilde bir SMS gelmiş ve linke tıklayarak bilgilerinizi girmişseniz, ivedilikle USS şifrenizi değiştirmenizi önermekteyiz. Ayrıca konuyla alakalı durumu http://yazilimdestek.saglik.gov.tr  adresi üzerinden T.C. Sağlık Bakanlığı’na bildirmeniz süreç için uygun olacaktır.

 Bu durumda özellikle resimde göründüğü gibi linkin https olmasına veya kilit işaretinin olmasına ve kesinlikle gov.tr uzantılı, T.C. Sağlık Bakanlığı web sitesi olmasına dikkat ediniz. Her https ile başlayan sitenin güvenli olmadığını unutmayınız. Aşağıdaki görselde link  https ile başlamısa rağmen noktalama işaretlerinin olmadığı, co.vu gibi uzantılarla bittiğini görebilirsiniz.
T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından tespit edilen SMS örneği aşağıdaki gibidir.

Şimdi Deneyin

ElementAHBS Kolay, Hızlı ve Güvenilir Aile Hekimliği yazılımıdır…