window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-76516139-1');
Kayseri Merkez Laboratuvar Akılcı Laboratuvar ve Evlilik Öncesi Tarama Düzenlemesi2018-10-06T14:21:17+00:00

Kayseri Merkez Laboratuvar Akılcı Laboratuvar ve Evlilik Öncesi Tarama Düzenlemesi

Evlilik Öncesi Tarama İşlemleri

Kayseri Merkez Laboratuvarı’ nda yapılan düzenleme ile Evlilik Öncesi Tarama istemleri artık Aile Hekimleri tarafından yapılacaktır. İstem gönderim işlemleri 09.10.2018 (Salı) günü itibariyle başlayacaktır. İşlemlerde aile hekimi test listesinden Evlilik Öncesi Tarama bölümünü işaretleyecek, Seçilenleri Ata tıklandığında Evlilik Öncesi Tarama Formu açılacaktır. Gerekli bilgiler doldurulduktan sonra gönderim yapılabilir. Kan alım işlemleri normal kan alımında olduğu gibi asm içerisindeki laboratuvardan yapılacaktır.

  • Evlilik Öncesi Tarama Formunun sol bölümü hastanın kendine ait bilgileri (İstem Yapılan Kişi), sağ taraf ise eşe ait bilgilerdir.

  • Eşe ait bilgiler bölümünde ‘Eş Bilgilerini Paylaşmak İstemiyor’ seçilirse, diğer bilgilerin girişi yapılmayacaktır.

  • Evlilik Öncesi Tarama panelinde VDRL testinin seçimi zorunludur. VDRL seçilmemişse evlilik tarama gönderimi yapılmamakta, sistem uyarı vermektedir.

  • Evlilik Öncesi Tarama Formunun tam ve doğru bir şekilde doldurulması, test sonuçlarının doğru yorumlanması konusunda önemlidir. 

Geçmiş Sonuçların Gösterilmesi

Aynı aile sağlı merkezi içerisindeki aile hekimlerine, diğer hastaların sonuçlarının gösterilmesi düzenlemesi yapılmıştır. İstem istendikten sonraki süreçte, hastanın aile hekiminin aile sağlığı merkezinde bulunmaması durumunda, aynı aile sağlığı merkezi içerisindeki diğer bir aile hekimi ilgili hastanın sonuç bilgisini görebilir, ve sonuç çıktısı verebilir.

  • Bu işlem için kesinlikle aynı ASM içerisinde işlem yapılabilir, farklı ASMden gönderilmiş istem sonuçları gösterilememektedir.

  • ‘Geçmiş Sonuçları Getir’ tıklandığında hastanın istemlerinin yapıldığı tarih girilmesi zorunludur.

  • Bu işlemler için muayene ekranının açlıması yeterlidir, muayene ekranında hastaya yeni muayene işlemi yapılmasına gerek yoktur. Direkt Laboratuvar sekmesinde Geçmiş Sonuçları Getir tıklanması yeterlidir.

  • Kendi gönderdiğiniz istemlerde bu bölümü kullanmayınız, direkt Sonuç Al bölümünü kullanınız.

Özel Mesaj

Bu bölüm hasta sonuç raporuna yansımayacak olup, hastayla ilgili laboratuvar tarafından gönderilen bilgilendirme mesajlarıdır.

Şimdi Deneyin

ElementAHBS Kolay, Hızlı ve Güvenilir Aile Hekimliği yazılımıdır…

Şimdi Deneyin
Size daha iyi bir web sitesi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Gizlilik Politikamıza göz atabilirsiniz... Gizlilik Politikası Tamam

Gizlilik Politikası

Size ait kişisel verilerin korunması, bizim için oldukça önemlidir. Web sitesini ve/veya mobil uygulamaları (bundan böyle “Web Sitesi” olarak anılacaktır) ziyaret ederken rahat hissetmenizi istiyoruz. Kişisel verileri işlerken en büyük endişemiz, gizliliğinizin korunmasıdır. Bu konuyu tüm ticari faaliyetlerimizde oldukça yakından takip ediyoruz. Kişisel bilgilerin korunmasına yönelik sorumluluklarımızın çok ciddi olduğunu biliyoruz. Kişisel gizliliğinize saygı duyuyoruz. Bu Gizlilik Politikası‘nda siz Web Sitesi’ne eriştiğinizde ve/veya siteyi kullandığınızda sizden veya sizin hakkınızda topladığımız bilgilerin kullanımı, saklanması ve ifşasına yönelik uygulamalarımız açıklanmaktadır. Web Sitesinikullanarak Kullanım Şartları‘nı kabul etmiş olursunuz. Ayrıca, çevrimiçi deneyiminizi geliştirmek amacıyla tanımlama bilgilerini ve IP adreslerini saklayıp bunlara erişebileceğimizi ve Web Sitesi ile ilgili kullanım verilerini toplamak için diğer yöntemleri kullanabileceğimizi kabul ediyorsunuz. Bu Gizlilik Politikası’nı dilediğimiz zaman önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme hakkını saklı tutarız. Web Sitesi‘nde yapılan değişiklikleri yayınlamayabiliriz, bu nedenle lütfen Gizlilik Politikamızın en son sürümünü düzenli olarak inceleyin. Kimlik bilgilerinizde değişiklik olursa veya artık hizmetimizi kullanmak istemezseniz bize sağlamış olduğunuz kişisel bilgilerinizi düzeltme veya güncelleme olanağı sunduğumuzu lütfen unutmayın. Web Sitesi‘nde diğer web sitelerinin bağlantıları bulunabilir. Bizim tarafımızdan yönetilmeyen web sitelerinin gizlilik uygulamalarından sorumlu olmadığımızı lütfen unutmayın. Kimlik bilgilerini toplayan herhangi bir web sitesinin ve tüm web sitelerinin gizlilik beyanlarını okumanızı tavsiye ederiz. Bu gizlilik bildirimi sadece Web Sitesitarafından toplanan bilgiler için geçerlidir. Başka sorunuz veya yorumunuz varsa İletişim sayfasından bizimle iletişime geçin.