Kayseri Laboratuvar sisteminde düzenleme yapılmıştır. 08.06.2020 tarihi itibariyle ElementAHBS üzerinden istem isterken barkod girilmeyecek, barkodsuz olarak gönderimler yapılacak ve işlemler tamamlanacaktır. Barkod basım süreci Kan Alma Odası’nda personel tarafından yapılacaktır.

ÖNEMLİ : 81.06.2020 itibariyle istemiş olduğunuz istemlerin laboratuvara gönderilebilmesi için öncelikle herzamanki gibi muayene ekranını açarak tanı girişi yapınız, istem seçim ekranından istemleri seçtikten sonra herhangi bir barkod girişi yapmadan (Barkod Giriş Bölümü Entegrasyonla Birlikte Pasif Hale Getirilmiştir ) seçileni atayı tıklayarak gönderim işlemini tamamlayınız.

İstemiş olduğunu istemler başarılı bir şekilde laboratuvar gittiğinde karşınıza laboratuvar web sayfası (http://07hsl.com/) üzerinden barkod ekranı gelecektir.

Bu ekran üzerinden bilgisayarınızda tanımlı olan barkod yazıcıya çıktı göndererek barkod basım işlemini tamamlayınız.

Gönderim sonrasında barkod basım ekranına, muayene ekranı üzerindeki istemleri gönder butonunun solunda bulunan barkod simgesine tıklayarak da görebilirsiniz.

Gönderilen istemleri silmek için istem ekranını tekrar açmak istediğinizde öncelikle laboratuvara gönderilen istemler silinecek sonrasında istem seçim ekranı açılacaktır. Bu durumda yeni istemleri tekrar seçerek gönderim ve barkod basım işlemini yapabilirsiniz.

Barkodları yazdırabilmeniz için Aile Sağlığı Merkezinde bulunan barkod yazıcının bilgisayarınıza tanımlamasının yapılması gereklidir. Bu işlem barkod yazıcının laboratuvara ait olması ve gerekli ayarlarının  kurulum esnasında yapılması sebebiyle ElementAHBS Destek ekibi tarafından yapılamayacaktır.

İstemleri gönderdikten sonra web sayfası açılmaz-görüntülenemezse, açılan laboratuvar web sayfasında barkod yazıcı görünmezse veya yazdır dediğinizde barkod yazıcı üzerinden barkodlar çıkmazsa Lütfen Laboratuvar veya İl Sağlık Müdürlüğü İle İletişime Geçiniz.

Şimdi Deneyin

ElementAHBS Kolay, Hızlı ve Güvenilir Aile Hekimliği yazılımıdır…

Şimdi Deneyin