window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-76516139-1');
Kayseri AKML Laboratuvar İstem İşlemleri Hakkında2018-08-08T14:26:03+00:00

Kayseri AKML Laboratuvar
İstem İşlemleri Hakkında

Kayseri AKML Laboratuvar Sistemi AHBS yazılımları içerisinde istem istenecek ve sonuçlar alınacak şekilde entegrasyon yapılmıştır.
Yapılan entegrasyon işlemi ile birlikte;
Artık AKML programı kullanılmayacak, tüm işlemler sadece ElementAHBS içerisinden yapılacaktır.
Yeni Laboratuvar Sistemi 13.08.2018 Pazartesi itibariyle aktif olacaktır.
Bu entegrasyonu kullanabilmek için lütfen programınızı güncelleyiniz.

ElementAHBS içerisinden laboratuvar istemi istemek için öncelikle kişiye Yeni Muayene açmalısınız. Yeni muayene açtıktan sonra Tanı seçimi ekranından en az 1 (Bir) tanı seçilmiş olmalıdır. Laboratuvar İstem İşlemlerinde Tanı Girilmesi Zorunludur. İsteğe göre Z01.7 Laboratuvar  Muayenesi seçilebilir. Tanı ekranındayken tanı listesi üzerinde sağtuş yaptığınızda direkt Laboratuvar Muayenesi bölümünü tıklayarak otomatik tanı seçimi ve istem ekranına geçiş yapabilirsiniz.

1- İstem isteyeceğiniz kişiye Tanı Seçimi yapınız. (Sağ Tuş ile Laboratuvar Muayenesi seçilmişte istem ekranı otomatik açılacaktır.)

2- İstem bölümünü (+) ya tıklayarak açınız.

Gün içerisinde ilk istem yapılacağı zaman sistem otomatik olarak bölgeniz için aktif olan istem panelini güncelleyecektir.

(Bölgesel olarak istenebilecek istemler değişiklik göstermektedir. Ayrıca istem durumuna göre günlük olarak istemler sistemden geçici olarak kaldırılabilmekte/eklenebilmektedir. Bu sebeple gün içerisinde ilk laboratuvar istemi yapmak istediğinizde laboratuvardan istem listesi güncellenecektir.)

Açılan ekranda istemek istediğiniz istemleri tıklayarak seçiniz. Bir panelin tamamını istemek istiyorsanız (örn. Elisa) istem paneli adının yanındaki kutucuğu işaretleyiniz, bu şekilde ilgili istem panelindeki tüm istemler işaretlenecek/kaldırılacaktır.

Gerekli istemler seçildikten sonra ekranda bulunan Test Süre Kontrol butonuna tıklayınız. Bu işlem Akılcı Laboratuvar Sistemi ile ilgili hastanın sizin şu anda isteyeceğiniz istemlerinin daha önceki sonuçlarını getirecektir. (AKML’de kayıtlı olan sonuçları, herhangi bir hekim tarafından istenmiş olabilir)
Bu ekranda hastanın sonuçlarına bakarak gerek görmezseniz istemi tekrar istemek yerine listeden çıkarabilirsiniz.

Test Süre Kontrol işlemi yapmadan direkt Seçileni Gönder  yaparsanız sistem uyarı verecektir. Akılcı Laboratuvar Sistemi kapsamında aynı hastaya süresi gelmeden tekrar tekrar aynı istemlerin istenmesi önlenmektedir. Ancak burada hekim kısıtlanmamaktadır. Hekim olarak gerekli görüyorsanız test süre kontrol ekranında Tamam butonu ile istemlere onay verebilir ve tekrar sonucunu isteyebilirsiniz.

3- İstemiş olduğunuz istemler laboratuvara başarılı bir şekilde ulaştığında ElementAHBS istemlerin rengini YEŞİL yapacaktır. Sisteme ulaşılamaması durumunda BEYAZ olarak kalır. Bu durumda tekrar istemleri gönder butonu ile gönderim deneyebilirsiniz. SİYAH olması durumunda hata vermiş ve istemler gönderilememiştir. Gelen hata mesajına göre düzenleme yapmanız gerekebilir.

4- İlgili muayenede kayıtlı olan gönderilmiş istemlerin sonucunu almak için Sonuçları Al butonuna tıklayınız. Gelen sonuçlar ElementAHBS içerisine kaydedilecektir. Bu sayede hastanın muayene ekranında geçmişe ait sonuçları liste halinde görebilirsiniz.

İstem seçip laboratuvara gönderdikten sonra yeni bir istem ekleme veya çıkartma yapmaya çalıştığınızda sistem uyarı verecek ve laboratuvarda kayıtlı ilgili tüm istemler silinecektir. Sonrasında istediğiniz gibi ElementAHBS üzerinde istem ekleme ve çıkartma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem sonrasında istemleri tekrardan göndermeniz ve listede gönderilmiş olarak YEŞİL olduğunu görmeniz gerekmektedir.

Şimdi Deneyin

ElementAHBS Kolay, Hızlı ve Güvenilir Aile Hekimliği yazılımıdır…

Şimdi Deneyin
Size daha iyi bir web sitesi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Gizlilik Politikamıza göz atabilirsiniz... Gizlilik Politikası Tamam

Gizlilik Politikası

Size ait kişisel verilerin korunması, bizim için oldukça önemlidir. Web sitesini ve/veya mobil uygulamaları (bundan böyle “Web Sitesi” olarak anılacaktır) ziyaret ederken rahat hissetmenizi istiyoruz. Kişisel verileri işlerken en büyük endişemiz, gizliliğinizin korunmasıdır. Bu konuyu tüm ticari faaliyetlerimizde oldukça yakından takip ediyoruz. Kişisel bilgilerin korunmasına yönelik sorumluluklarımızın çok ciddi olduğunu biliyoruz. Kişisel gizliliğinize saygı duyuyoruz. Bu Gizlilik Politikası‘nda siz Web Sitesi’ne eriştiğinizde ve/veya siteyi kullandığınızda sizden veya sizin hakkınızda topladığımız bilgilerin kullanımı, saklanması ve ifşasına yönelik uygulamalarımız açıklanmaktadır. Web Sitesinikullanarak Kullanım Şartları‘nı kabul etmiş olursunuz. Ayrıca, çevrimiçi deneyiminizi geliştirmek amacıyla tanımlama bilgilerini ve IP adreslerini saklayıp bunlara erişebileceğimizi ve Web Sitesi ile ilgili kullanım verilerini toplamak için diğer yöntemleri kullanabileceğimizi kabul ediyorsunuz. Bu Gizlilik Politikası’nı dilediğimiz zaman önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme hakkını saklı tutarız. Web Sitesi‘nde yapılan değişiklikleri yayınlamayabiliriz, bu nedenle lütfen Gizlilik Politikamızın en son sürümünü düzenli olarak inceleyin. Kimlik bilgilerinizde değişiklik olursa veya artık hizmetimizi kullanmak istemezseniz bize sağlamış olduğunuz kişisel bilgilerinizi düzeltme veya güncelleme olanağı sunduğumuzu lütfen unutmayın. Web Sitesi‘nde diğer web sitelerinin bağlantıları bulunabilir. Bizim tarafımızdan yönetilmeyen web sitelerinin gizlilik uygulamalarından sorumlu olmadığımızı lütfen unutmayın. Kimlik bilgilerini toplayan herhangi bir web sitesinin ve tüm web sitelerinin gizlilik beyanlarını okumanızı tavsiye ederiz. Bu gizlilik bildirimi sadece Web Sitesitarafından toplanan bilgiler için geçerlidir. Başka sorunuz veya yorumunuz varsa İletişim sayfasından bizimle iletişime geçin.