Diyarbakır Laboratuvar sisteminde düzenleme yapılmıştır. 17.04.2018 tarihi itibariyle ElementAHBS üzerinden istem isterken barkod girilmeyecek, barkodsuz olarak gönderimler yapılacak ve sistemden gelen barkod Aile Sağlığı Merkezinde bulunan barkod yazıcı üzerinden yazdırılacaktır.

ÖNEMLİ : Bugün itibariyle istemiş olduğunuz istemlerin laboratuvara gönderilebilmesi için öncelikle programınızı güncelleyiniz. Program güncellemesini aldıktan sonra bugün kaydettiğiniz bir istem varsa muayene ekranından laboratuvar bölümün açarak önce tüm istemleri siliniz ve seçileni atayı tıklayarak silme işlemini tamamlayınız. Sonrasında tekrar laboratuvar ekranını açarak istemleri seçip seçilenleri ata ile işlemi tamamlayınız. İstemiş olduğunu istemler başarılı bir şekilde laboratuvar gittiğinde karşınıza barkod ekranı gelecektir. Bu ekran üzerinden bilgisayarınızda tanımlı olan barkod yazıcıya çıktı göndererek barkod basım işlemini tamamlayınız. Gönderim sonrasında barkod basım ekranına, muayene ekranı üzerindeki istemleri gönder butonunun solunda bulunan barkod simgesine tıklayarak da görebilirsiniz.

Not : Barkodları yazdırabilmeniz için Aile Sağlığı Merkezinde bulunan barkod yazıcının bilgisayarınıza tanımlamasının yapılması gereklidir. Bu işlem destek ekibimizin yoğunluğu nedeniyle ekibimiz tarafından yapılamayacaktır. Barkod yazıcı tanımlaması için lütfen bir bilgisayar firmasından destek alınız.
Barkod yazıcı tanımlama işlemi ElementAHBS Destek ekibi tarafından yapılamayacaktır.

Şimdi Deneyin

ElementAHBS Kolay, Hızlı ve Güvenilir Aile Hekimliği yazılımıdır…

Şimdi Deneyin