“Son zamanlarda gerek yazılı gerekse görsel basında Covid 19 hastalığı kapsamında risk grubunda olan vatandaşlarımızın kronik hastalık raporu almak için Aile Hekimlerine başvurduğu, Aile Hekimlerinin de başvuruda bulunan vatandaşlarımızı çeşitli e-posta adreslerine veya Bakanlığımız 0312 248 51 51 numaralı “Yazılım Destek” çağrı merkezine yönlendirildikleri görülmüştür.

İdari izne konu kronik rahatsızlıklar, Bakanlığımız ilgili bilim kurulları tarafından hazırlanan görüşler doğrultusunda Covid 19 açısından yüksek riskli kronik rahatsızlıklar ilişkilendirilerek belirlenmiştir. Oluşan risk skorunu sistem otomatik hesaplayarak İdari İzne esas raporu oluşturmaktadır. Oluşan bu raporu vatandaşlar sadece kişisel e-Nabız hesabı üzerinden görüntüleyebilmekte ve çıktısını alabilmektedir. e-Nabız haricinde başka bir model sunulmamaktadır.

Bu kapsamda Aile Hekimliklerine başvuran vatandaşlarımızın kronik risk durum raporunu e-Nabız hesabı üzerinden görüntüleyebileceği, çıktı alabileceği, konuyla ilgili güncel duyuruların Bakanlığımız Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün web sayfası üzerinden takip edilebileceği bilgisinin verilmesi, bunun haricinde mağduriyet oluşmaması için vatandaşlarımızın herhangi bir eposta adresine ya da çağrı merkezine yönlendirilmemesi hususu bilgilerinize sunulur.”

Şimdi Deneyin

ElementAHBS Kolay, Hızlı ve Güvenilir Aile Hekimliği yazılımıdır…

Şimdi Deneyin