window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-76516139-1');
Aile Hekimliğine Check-up ve Tarama Randevu Türlerinin Eklenmesi ve MHRS Üzerinden Randevularının Oluşturulması2018-09-22T11:37:34+00:00

Aile Hekimliğine Check-up ve Tarama Randevu Türlerinin Eklenmesi ve MHRS Üzerinden Randevularının Oluşturulması

            Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen yeni kural doğrultusunda; Aile Hekimlikleri üzerinden vatandaşın alabilmesi için iki yeni randevu türü oluşturulmuştur. Bu randevular; Check-up Randevusu ve Tarama Randevusu ‘dur.

            Aile hekimlerinin MHRS üzerinde, mevcut sistemde günlük bakabilecekleri en fazla hasta sayısı 20 idi. Bu kapasite maksimum değeri 45 olarak güncellenmiştir. Yani bir aile hekimi günlük maksimum 45 kapasitelik cetvel açabilecektir.

Günlük maksimum kapasite 45’dir. Bu 45 kapasitenin 10’u Check-up15’i Tarama, 20’si de Normal randevular için kullanılacaktır. Her bir randevu türü, kendi içerisinde minimum ve yukarıda belirtilen maksimum rakamları olacak şekilde sınır değerlere sahiptir. Maksimum değerler parametrik olup Sağlık Bakanlığı onayı ile değiştirilebilir.

Örneğin; Check-up randevu türü ile cetvel açmak isteyen bir aile hekimi minimumda 5maksimumda 10 kapasitelik cetvel açması gerekmektedir.

Eğer NormalCheck-up ya da Tarama randevu türlerinden biri ile cetvel açmak isteyen aynı gün içinde normal randevu için 20, check-up randevusu için 10 ve tarama randevusu için 15 kapasiteden fazla cetvel açmak isterse ilgili aksiyon türü için kapasite aşıldığına dair hata verilecektir.

           Check-up ve Tarama randevuları için 365 gün taslak oluşturulabilmektedir ve 30 güne kadar cetvel kesinleştirilebilmektedir.

Randevu kesinleştirilirken, mevcut yapıda yapılan toplamda 40 saat kuralı kontrolü yapılmaktadır.

Şimdi Deneyin

ElementAHBS Kolay, Hızlı ve Güvenilir Aile Hekimliği yazılımıdır…

Şimdi Deneyin
Size daha iyi bir web sitesi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Gizlilik Politikamıza göz atabilirsiniz... Gizlilik Politikası Tamam

Gizlilik Politikası

Size ait kişisel verilerin korunması, bizim için oldukça önemlidir. Web sitesini ve/veya mobil uygulamaları (bundan böyle “Web Sitesi” olarak anılacaktır) ziyaret ederken rahat hissetmenizi istiyoruz. Kişisel verileri işlerken en büyük endişemiz, gizliliğinizin korunmasıdır. Bu konuyu tüm ticari faaliyetlerimizde oldukça yakından takip ediyoruz. Kişisel bilgilerin korunmasına yönelik sorumluluklarımızın çok ciddi olduğunu biliyoruz. Kişisel gizliliğinize saygı duyuyoruz. Bu Gizlilik Politikası‘nda siz Web Sitesi’ne eriştiğinizde ve/veya siteyi kullandığınızda sizden veya sizin hakkınızda topladığımız bilgilerin kullanımı, saklanması ve ifşasına yönelik uygulamalarımız açıklanmaktadır. Web Sitesinikullanarak Kullanım Şartları‘nı kabul etmiş olursunuz. Ayrıca, çevrimiçi deneyiminizi geliştirmek amacıyla tanımlama bilgilerini ve IP adreslerini saklayıp bunlara erişebileceğimizi ve Web Sitesi ile ilgili kullanım verilerini toplamak için diğer yöntemleri kullanabileceğimizi kabul ediyorsunuz. Bu Gizlilik Politikası’nı dilediğimiz zaman önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme hakkını saklı tutarız. Web Sitesi‘nde yapılan değişiklikleri yayınlamayabiliriz, bu nedenle lütfen Gizlilik Politikamızın en son sürümünü düzenli olarak inceleyin. Kimlik bilgilerinizde değişiklik olursa veya artık hizmetimizi kullanmak istemezseniz bize sağlamış olduğunuz kişisel bilgilerinizi düzeltme veya güncelleme olanağı sunduğumuzu lütfen unutmayın. Web Sitesi‘nde diğer web sitelerinin bağlantıları bulunabilir. Bizim tarafımızdan yönetilmeyen web sitelerinin gizlilik uygulamalarından sorumlu olmadığımızı lütfen unutmayın. Kimlik bilgilerini toplayan herhangi bir web sitesinin ve tüm web sitelerinin gizlilik beyanlarını okumanızı tavsiye ederiz. Bu gizlilik bildirimi sadece Web Sitesitarafından toplanan bilgiler için geçerlidir. Başka sorunuz veya yorumunuz varsa İletişim sayfasından bizimle iletişime geçin.