Ankara Laboratuvar Konsültasyon İşlemleri Hakkında

Ankara Laboratuvar işlemlerinde Akılcı Laboratuvar İşlemleri kapsamında konsültasyon işlemi eklenmiştir. Konsültasyon yapılabilmesi için testin laboratuvar gönderilmiş (Yeşil) ve sonucunun çıkmış olması gerekmektedir.
Muayene ekranında yeşil görüne istemler bölümünde mouse ile sağ tuş yapıldığında ‘Konsültasyon Talebi Oluştur’ kısmından açılan ekrandaki bilgiler doldurularak, konsültasyon talebi laboratuvara gönderilir. Daha sonrasında oluşturulan konsültasyon talebinin silinmesi , düzenlenmesi ve açılan konsültasyon sonuçlarının görülebilmesi için ‘Laboratuvar Konsültasyon İşlemleri’ bölümünden işlem yapılabilir.

Akılcı Laboratuvar işlemleri kapsamında testlere süre kontrolleri getirilmiş olup,  test istem işlemi öncesi hasta için istenen testlerin süre kontrolleri yapılarak varsa laboratuvar sistemindeki eski sonuçları getirilmektedir. Hekim isterse yeni yapacağı istemde eski sonucunu gördüğü testi çıkarabilir. Veya eski sonucu olmasına rağmen tekrar aynı istemi gönderebilir. Bu durum hekim insiyatifindedir.

  • Akılcı Laboratuvar İstem kontorlü yapılmadan laboratuvara gönderilmemektedir ve bu işlem Seçileni Ata tıklandığında otomatik yapılmaktadır.

Şimdi Deneyin

ElementAHBS Kolay, Hızlı ve Güvenilir Aile Hekimliği yazılımıdır…

Şimdi Deneyin