1.5.4.0 B12 Versiyonu ile birlikte programa eklenen yeni özellik sayesinde program açılışında şifreli girişin ardından Android veya İos destekli cihazınızdan Google Authenticator uygulaması ile cihazınızda oluşan güvenlik kodunu da kullanarak iki aşamalı doğrulama sistemini kullanımınıza sunmuş bulunmaktayız. Bu sistemi kullanmak isteyen kullanıcılarımızın aşağıdaki aşamaları takip etmeleri gerekmektedir.

(1)”Ayarlar”, (2)”Personel Bilgileri” ekranından (3) ilgili personel seçildikten sonra  aşağıdaki (4) Seçileni Düzenle butonu ile Personel Bilgileri ekranına ulaşılır. Ardından (5) “İki aşamalı doğrulama kullan” kutucuğu işaretlenir ve oluşan karekod (6) aşağıda cihazlar için anlatılacak işlemlerden sonra okutularak cihazda oluşan kod (7) yazıldıktan sonra doğrulama butonuna basılır ve onay ekranına tamama basıldıktan (8) sonra kaydet butonlarına basılarak işlemler tamamlanır. (Ekranda karekod oluştuktan sonra aşağıda uygun sisteme göre anlatılan şekilde karekodun cihaz kamerasından taratılması ve kod üretilmesi gerekmektedir.)

Öncelikle Apple İos destekli ürünler için App Store, Android destekli ürüler için Play Store uygulama mağazalarından ücretsiz sunulan Google Authenticator uygulamasını cihazınıza yüklemeniz gerekmektedir. Uygulama yüklendikten sonra,

Apple İos cihazlar için uygulamanın sağ üstündeki + butonuna basıp gelen ekrandan “Barkodu tara” butonuna basarak Personel Bilgileri üzerinde oluşan karekodu cihazın açılan kamera ekranında taratmak ve oluşan kodu yukarıda anlatılan şekilde kullanmak gerekmektedir.

Android cihazlar için uygulamanın sağ altındaki + butonuna basıp gelen ekrandan “Barkod tarayın” butonuna basarak Personel Bilgileri ekranı üzerinde oluşan karekodu cihazın açılan kamera ekranında taratmak ve oluşan kodu yukarıda anlatılan şekilde kullanmak gerekmektedir.

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra aşağıdaki gibi giriş ekranına şifre girişi ardından doğrulama ekranı gelecek ve cihazda oluşan kod süresi içinde girilerek giriş işlemi başarılı şekilde tamamlanacaktır. Dikkat edilmesi gereken iki husus vardır, birinci olarak cihaz ve bilgisayarınızın tarih saatleri güncel ve senkron halde olması ikinci unsur da cihazınızda oluşan kodun süresi içinde giriş yapılmasıdır süre geçince yeni bir kod oluşacak ve bu kodla giriş yapmak gerekecektir.

Şimdi Deneyin

ElementAHBS Kolay, Hızlı ve Güvenilir Aile Hekimliği yazılımıdır…

Şimdi Deneyin