Performans SMS Bilgilendirmesi Hakkında 2018-07-11T13:03:38+00:00

Performans SMS Bilgilendirmesi Hakkında

Değerli Kullanıcılarımız,

Performans hesaplama döneminde performanslarınız ElementAHBS yazılımı tarafından otomatik kontrol edilmekte ve birimde kayıtlı Aile Hekimlerimize otomatik olarak SMS göndermektedir.
(SMS Gönderimi ElementAHBS içerisinde bulunan Personel Bilgileri bölümünde Aile Hekiminin Cep numarasının kayıtlı olması durumunda gönderilebilir. Bu bölümde cep numaranız kayıtlı değil ise sistem SMS gönderemeyecektir. SMS gönderimi sadece Aile Hekimine yapılmaktadır. Diğer kayıtlı Aile Sağlığı Elemanı personellerine SMS gönderimi yapılmamaktadır.)
ElementAHBS ayın 1’i (00:00) ile ayın 3’ü (23:59) arasında (ayın 4’ü dahil değildir) ilk program açılışında sistem otomatik kontrolünü yapar ve Sağlık Bakanlığı KDS servislerinden gelen bilgiye göre SMS gönderir.
Ayın ilk 3 günü, yani performansın hesaplaması gününe kadar programınızı açmazsanız ElementAHBS kontrol yapamayacağı için SMS gönderilemeyecektir.  Bu durumdan dolayı perfomans kontrol SMS’i almak istiyorsanız ayın ilk 3 günü içerisinde en az 1 sefer programınızı açınız. Açıldığı takdirde program SMS gönderecektir.

Performans SMSleri otomatik oluşturulmakta olup, Sağlık Bakanlığı KDS servislerinden gelen bilgiye göre otomatik oluşturulmaktadır. Bu SMS’ler bilgilendirme amaçlıdır ve performans hesaplaması öncesinde sizler tarafından KDS performanslarınız tekrar kontrol edilmesi gerekmektedir.

Ayın 1’inde gönderilen SMS sonrasında (ayın 2-3’ü) yeni eklenen bir işlemi ElementAHBS göremeyeceği için performans eksiği yaşanabilir.

(KDS Servislerinin kapalı olması durumunda ElementAHBS içerisinde kayıtlı en son bilgiler SMS olarak gönderilmektedir.)

Şimdi Deneyin

ElementAHBS Kolay, Hızlı ve Güvenilir Aile Hekimliği yazılımıdır…

Şimdi Deneyin